Posiadając stronę internetową oraz adres ( domena ) , kolejnym krokiem, jest wybór serwera, na którym znajdzie się Twoja strona internetowa.

W przypadku serwera, do wyboru mamy dwa warianty:

  • serwer płatny ( cena uzależniona jest od wymagań danej strony internetowej ), dla stron np. na wordpress, można przyjąć opłatę na poziomie 50 zł / rok.
  • serwer bezpłatny ( podobnie jak w przypadku adresu strony internetowej, darmowy, na cały czas, jednak po wejściu na Twoja stronę internetową, mogą pojawiać się reklamy firm trzecich ).

Przed podjęciem ostatecznego wyboru, poniżej przedstawiamy dwie przykładowe strony internetowe, gdzie jedna znajduje się na płatnym serwerze + posiada płatny adres, a druga wariant bezpłatny ( darmowa domena + serwer ).

 

Wariant płatny Wariant bezpłatny


 

Brawo !! Twoja strona internetowa właśnie znalazła się w internecie. Teraz, czas, by została znaleziona przez potencjalnych Klientów. Według spidersweb.pl 93 % ruchu na stronie internetowej pochodzi od google. W celu pojawienia się w tej wyszukiwarce, musimy skorzystać z usługi nazywanej pozycjonowaniem stron internetowych.